Handbolls-VM 2011 spelschema

Betsson1000 krLäs mer
Unibet200% upp till 1000 kr + 50 freespinsLäs mer
NordicBet1000 krLäs mer

Hela spelschemat för Handbolls VM 2011.

Satsa 200 kronor och få pengarna tillbaka om du förlorar, klicka här!

Grupp A

14/1
Frankrike – Tunisien (Kristianstad)
Spanien – Bahrain (Kristianstad)
Tyskland – Egypten (Lund)
16/1
Tunisien – Spanien (Lund)
Egypten – Frankrike (Kristianstad)
Bahrain – Tyskland (Kristianstad)
17/1
Frankrike – Bahrain (Lund)
Spanien – Tyskland (Kristianstad)
Tunisien – Egypten (Kristianstad)
19/1
Spanien – Egypten (Kristianstad)
Tyskland – Frankrike (Kristianstad)
Bahrain – Tunisien (Lund)
20/1
Egypten – Bahrain (Lund)
Tyskland – Tunisien (Kristianstad)
Frankrike – Spanien (Kristianstad)

Grupp B

14/1
Island – Ungern (Norrköping)
Norge – Japan (Norrköping)
Österrike – Brasilien (Norrköping)
15/1
Ungern – Norge (Norrköping)
Brasilien – Island (Norrköping)
Japan – Österrike (Norrköping)
17/1
Island – Japan (Linköping)
Norge – Österrike (Linköping)
Ungern – Brasilien (Linköping)
18/1
Norge – Brasilien (Linköping)
Österrike – Island (Linköping)
Japan – Ungern (Linköping)
20/1
Brasilien – Japan (Linköping)
Österrike – Ungern (Linköping)
Island – Norge (Linköping)

Satsa 200 kronor och få pengarna tillbaka om du förlorar, klicka här!

Grupp C

14/1
Kroatien – Rumänien (Malmö)
Danmark – Australien (Malmö)
Serbien – Algeriet (Lund)
16/1
Rumänien – Danmark (Malmö)
Algeriet – Kroatien (Lund)
Australien – Serbien (Malmö)
17/1
Kroatien – Australien (Malmö)
Danmark – Serbien (Malmö)
Rumänien – Algeriet (Lund)
19/1
Danmark – Algeriet (Malmö)
Serbien – Kroatien (Malmö)
Australien – Rumänien (Lund)
20/1
Algeriet – Australien (Malmö)
Serbien – Rumänien (Lund)
Kroatien – Danmark (Malmö)

Grupp D

13/1 Sverige – Chile (Göteborg)
14/1
Polen – Slovakien (Göteborg)
Korea – Argentina (Göteborg)
15/1
Slovakien – Sverige (Göteborg)
Argentina – Polen (Göteborg)
Chile – Korea (Göteborg)
17/1
Polen – Chile (Göteborg)
Sverige – Korea (Göteborg)
Slovakien – Argentina (Göteborg)
18/1
Sverige – Argentina (Göteborg)
Korea – Polen (Göteborg)
Chile – Slovakien (Göteborg)
20/1
Argentina – Chile (Göteborg)
Korea – Slovakien (Göteborg)
Polen – Sverige (Göteborg)

De tre bästa lagen avancerar till andra gruppspelet som startar den 22 januari.

Placeringsmatcher

22/1
A4 – B4, C4- D4 (Skövde)
A5 – B5, C5 – D5 (Kristianstad)
A6 – B6 (Lund)
C6 – D6 (Malmö)
23/1
17/18, 19/20 (Kristianstad)
21/22 (Lund)
23/24 (Malmö)
24/1
13/14, 15/16 (Skövde)
27/1
Ej klar
28/1
Ej klar

Andra gruppspelsomgången

Grupp A

22/1
A2 – B3 (Jönköping)
A3 – B1 (Jönköping)
A1 – B2 (Jönköping)

24/1
B1 – A2 (Jönköping)
B3 – A1 (Jönköping)
B2 – A3 (Jönköping)
25/1
A3 – B3 (Jönköping)
A2 – B2 (Jönköping)
A1 – B1 (Jönköping)

Satsa 200 kronor och få pengarna tillbaka om du förlorar, klicka här!

Grupp B

22/1
C2 – D3 (Malmö/Lund)
C3 – D1 (Malmö/Lund)
C1 – D2 (Malmö/Lund)
23/1
D1 – C2 (Malmö/Lund)
D3 – C1 (Malmö/Lund)
D2 – C3 (Malmö/Lund)
25/1
C3 – D3 (Malmö/Lund)
C2 – D2 (Malmö/Lund)
C1 – D1 (Malmö/Lund)

De två bästa lagen från varje grupp går vidare till semifinal som startar den 28 januari.

Semifinaler

28/1
Semifinal 1 (Kristianstad)
28/1
Semifinal 2 (Malmö)
Bronsmatch
30/1 (Malmö)
Final
30/1 (Malmö)

Comments are closed.